Projekt „Aktywni zawodowo w Szwecji”

Projekt zakończony

realizowany w ramach programu ERASMUS +

Konkurs wniosków 2020, Runda 1,

KA1 – Mobilność edukacyjna

KA102 – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego

Projekt skierowany jest do dwóch grup uczestników wywodzących się z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach. Z jednej strony są to uczniowie, którzy w ramach mobilności realizować będą praktyki zawodowe w kształconych zawodach.

Druga grupę docelową stanowią nauczyciele przedmiotów zawodowych uczący w tych zawodach. Uczniowie wyjadą na czterotygodniowe praktyki zawodowe a nauczyciele na dwutygodniowe staże zawodowe.

Nadrzędnym celem projektu jest aktywność zawodowa w Europie dla wszystkich jego uczestników.

Uczniowie, którzy odbędą praktykę zawodową poszerzą swoja wiedzę zawodową i zdobędą nowe kompetencje. Dzięki pracy w wielonarodowym zespole zwiększą umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów i dostosowania się do oczekiwań pracodawców. Wyjazd zagraniczny, dla niektórych pierwszy w życiu, przyczyni się do ich rozwoju osobistego, wzrostu umiejętności językowych a także zawodowych, pozwoli na zintegrowanie nauczania języka i treści zawodowych.

Dla wszystkich uczestników projektu zdobycie doświadczenia zawodowego w naturalnym środowisku pracy, w sprawdzonych systemach organizacyjnych cechujących się wysokimi standardami europejskimi przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi pracy i norm jakościowych daje możliwość ogromnego rozwoju a także wzrostu aspiracji zawodowych i osobistych.

Podsumowanie:

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: Przystanek Malmo, gdzie znajdziecie fotorelacje uczestników projektu dzień po dniu 🙂

Regulamin rekrutacji >>

Formularze rekrutacyjne: