Na Fali Erasmusa – Chorwacja

„Na fali Erasmusa – Chorwacja” to projekt, który realizujemy w ramach przyznanej akredytacji. Założenia i cele projektu są ściśle powiązane z Programem Rozwoju Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka  w Katowicach. Wpisują  się także w potrzeby miasta Katowice, które jest prężnie rozwijającym się centrum kultury ze stale zwiększającą się infrastrukturą hotelowo-gastronomiczną, rosnącą bazą przedsiębiorstw z branży spedycyjno-logistycznej, prężnie rozwijającym się portem lotniczym oraz dużą ilością często podróżujących mieszkańców.

Uczestnikami projektu będzie młodzież kształcąca się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług kelnerskich, technik eksploatacji portów i terminali oraz kucharz i magazynier-logistyk a także nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Projekt nastawiony jest  na zdobycie wiedzy i  umiejętności praktycznych u wszystkich uczestników a także doskonalenie języka angielskiego oraz podstawowego słownictwa języka chorwackiego. Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+.

Zgodnie z planem wyślemy do Splitu w Chorwacji 6 nauczycieli kształcenia zawodowego, w dwóch grupach, na dwutygodniowe staże zawodowe odbywane w zakładach pracy w okresie od kwietnia  do czerwca 2024 r. oraz 16 uczniów z 2 opiekunami na trzytygodniowe praktyki zawodowe w maju 2024 r .

Zapraszamy do śledzenia profilu projektu na Facebooku Na Fali Erasmusa – znajdziecie tam najświeższe informacje, fotorelacje i wspomnienia 😍

Dokumenty: