Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich

Projekt realizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+, Akcja 1, numer projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000072340.

Cele projektu:

– większa zdolność zaspokajania potrzeb osób o mniejszych szansach,
– lepsze zrozumienie i wrażliwość w odniesieniu do wszelkich przejawów różnorodności np. społecznej, etnicznej, językowej, płciowej i kulturowej oraz różnorodnych umiejętności,
– lepsza znajomość języków obcych i lepsze kompetencje cyfrowe.

SOW – zobacz prezentację >>>

Może ktoś chce posłuchać jak brzmi język fiński:

Zapraszamy na stronę projektu

Trochę o miejscu do którego jedziemy

Helsinki

Działania:

• Wszyscy uczestnicy zaliczyli kurs języka angielskiego i otrzymali stosowne zaświadczenia.
  • Zostały ustalone priorytety i dokonano wyboru kursów.
  • Przygotowania do realizacji mobilności zrealizowano zgodnie z planem.
  • Wszystkie mobilności zakończone z sukcesem – wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.
  • Wszyscy uczestnicy otrzymali dokumenty Europass Mobility.
  • Od 1 września 2023 roku są wdrażane rezultaty:
    • dyrekcja szkoły rozpoczyna starania o utworzenie klas integracyjnych
    • pedagodzy specjalni i psycholog opracowuje nowe programy pracy z uczniami
    • zostaje wdrożony program pomocy psychologiczno-pedagogicznej ze zmianami będącymi efektem realizacji projektu
    • na uroczystej akademii w przeddzień Święta Edukacji Narodowej wszyscy obecni (nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście) zostają zapoznani z rezultatami projektu.
  • Na Konferencji Rady Pedagogicznej podsumowującej I semestr  projekt został omówiony i dokonano ewaluacji wyników zmian wprowadzonych od początku roku szkolnego.

Trochę wspomnień z Helsinek