Sztuka na talerzu

Jeszcze garść wspomnień z konkursu w Tychach…
Już trzeci raz gotowaliśmy z najlepszymi kucharzami Polski na festynie charytatywnym Kulinarny Ogień. Zwyczajowo już elementem festynu jest konkurs kulinarny dla uczniów śląskich szkół gastronomicznych. W tym roku temat był niezwykle trudny: „Sztuka na talerzu – odnalezienie połączenia między pracami Z. Beksińskiego, a kreacja dań kulinarnych”. Temat odstraszył nawet zdolnych i doświadczonych uczniów z klas technikum naszej szkoły. W końcu zmierzyć się z nim zdecydowały 2 uczennice klasy 2 szkoły branżowej: Karolina Jaromin i Oliwia Sitkiewicz. Z zadania wywiązały się znakomicie zdobywając 3 miejsce! A pochwałom ze strony jury, na czele z kulinarnym mistrzem świata, nie było końca! Należą się im olbrzymie brawa! Jako szkoła gastronomiczna mamy się czym pochwalić!
/E.R./