22 Rajd IPN

W pierwszym tygodniu października odbywał się w Górach Sowich 22 Rajd IPN. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Marta Korkus, Dominik Hadamik oraz Grzegorz Saternus. Bazą wypadową uczestników rajdu było schronisko Orzeł w samym sercu Sudetów Środkowych. Stąd wędrowali w góry i zdobyli najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielką Sowę (1014 m n.p.m.).
Główny cel rajdu – konkurencje sprawnościowe – dostarczyły mnóstwo emocji. W ramach rywalizacji odbył się bieg na orientację, bieg sprawnościowy, konkurencja strzelecka, rzut granatem oraz próba wspinaczki na ściance wspinaczkowej. Ponadto, był również test historyczny, który sprawdzał wiedzę na temat formacji granicznych II Rzeczypospolitej.
Udział w rajdzie nie ograniczał się jedynie do rywalizacji i aktywności fizycznej. Uczestnicy mieli okazję odkrywać tajemnice kompleksu Riese, w tym Sztolnie Walimskie i podziemne miasto Osówka, a także zamek Grodno w Sokółce. To była niezwykła podróż w głąb historii, która wzbogaciła ich wiedzę o tych niezwykłych miejscach.
Więcej zdjęć i informacji o rajdzie znajdziecie na stronie IPN >>