Dni Przedmiotów Ścisłych w Gastronomiku

W połowie marca postanowiliśmy rozruszać szare komórki i zorganizowaliśmy – jak co roku – Dni Przedmiotów Ścisłych.

Jedną z konkurencji był Rummikub. Po całym tygodniu eliminacji i półfinałów mecz rozegrali czterej finaliści. Zwyciężyła Julia z klasy 1eke, 2 miejsce zajął Kuba z 4 eke1, 3 miejsce – Kacper z 1 żu i 4 – Milena z 1 żu.

7 marca rozegrano turniej: „Liczę w pamięci”. Liczył się nie tylko dobry wynik ale również czas. I miejsce zajęła Marta z 4Żu1.

8 marca bohaterem zmagań była Liczba π . W rywalizacji wzięli udział: Laura i Sandra z IVżu, Wiktor z 2ab, Oliwia z 2te, Diana z 1k, Jesica z IVżu1, Wojtek z 1żu i Julia z 3td. Przez długi czas prowadziła Oliwia (42 liczby po przecinku), a potem Diana, która wymieniła 60 liczb po przecinku, ale pokonał je Wojtek, który znał 68 liczb po przecinku.

A w piątek 10 marca rozegraliśmy wielki finał! 10 pytań z chemii, fizyki i matematyki rozstrzygnęło, kto jest najlepszy! Na podium stanęła 4żu1.

Gratulujemy zwycięzcom rozgrywek i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!