Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

24 stycznia br. w naszej szkole odbyły się eliminacje wojewódzkie do finału Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. W konkursie udział brało 12 uczniów z 8 szkół.

Konkurs objęty jest patronatem Kuratorium Oświaty co finalistom 3 etapu daje możliwość zwolnienia z egzaminu zawodowego T.6.

Prestiż konkursu podkreśla skład jury: Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach – Pani Renata Habryka, wizytator odpowiedzialna za nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami z terenu Katowic w szczególności nad
szkołami zawodowymi, Pan Mieczysław Kucharski, przedstawiciel Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczo-Mistrzowskiej w zawodzie KUCHARZ, doświadczeni szefowie śląskich restauracji: Pan Dawid Pietrasz i Pan Dariusz Barański, oraz przedstawiciele szkół biorących udział w konkursie.

Wygrała Julia Cichosz z Zespołu Szkół na 1 z Wielunia, sporządziła potrawę o nazwie Polędwiczka z zieloną nutą, drugie miejsce zajął Marceli Cichoń z Zespołu Szkół nr 7 w Tychach sporządzając Polędwiczkę wieprzową, sos jabłkowo-chrzanowy,romanesco,fenkuł i dressing musztadowo-pomarańczowy, a trzecie miejsce zajął Janowski Daniel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rudzie Śląskiej sporządził Niewyparzony język – ozorki wieprzowe podawane z chipsami ryżowymi. Nasz przedstawiciel, Aleksander Pochwat z 3a, wystąpił z Żeberkami pieczonymi z sosem musztardowo- jałowcowym podawanymi z batatami i buraczkami glazurowanymi w owocach. Otarł się o podium, tracąc w stosunku do Daniela dosłownie 0,29 punkta na 100 możliwych do zdobycia. GRATULUJEMY!

Wysoki poziom konkursu możecie ocenić sami na załączonych zdjęciach.

/Elżbieta Rataj

/foto: Joanna Świerczyna/