Na Fali Erasmusa – Grecja

Projekt zakończony

„Na fali Erasmusa – Grecja” to projekt, który realizujemy w ramach przyznanej akredytacji. Założenia i cele projektu są ściśle powiązane z Programem Rozwoju Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach. Wpisują się także w potrzeby miasta Katowice, które jest prężnie rozwijającym się centrum kultury ze stale zwiększającą się infrastrukturą hotelowo-gastronomiczną, rosnącą bazą przedsiębiorstw z branży spedycyjno-logistycznej, prężnie rozwijającym się portem lotniczym oraz dużą liczbą często podróżujących mieszkańców.

Uczestnikami projektu będzie  młodzież kształcąca się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług kelnerskich, technik eksploatacji portów i terminali, technik logistyk oraz kucharz i magazynier-logistyk a także nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Projekt nastawiony jest  na zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych u wszystkich uczestników a także doskonalenie języka angielskiego oraz podstawowego słownictwa języka greckiego. Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus+.

Zgodnie z planem wyślemy do Nei Pori >> w Grecji 6 nauczycieli kształcenia zawodowego w dwóch grupach na dwutygodniowe staże zawodowe odbywane w zakładach pracy w okresie od maja do czerwca 2023 r. oraz 18 uczniów z 2 opiekunami na trzytygodniowe praktyki zawodowe w czerwcu 2023 r .

Dokumenty:

1. Regulamin rekrutacji
  2. Formularz rekrutacyjny – uczeń
  3. Formularz rekrutacyjny – nauczyciel

Podsumowanie:

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: Na Fali Erasmusa – Grecja, gdzie znajdziecie fotorelacje uczestników projektu dzień po dniu 🙂