Morcinek dookoła świata

Samorząd Uczniowski zaprasza Was do wspólnej zabawy Morcinek dookoła świata.

Regulamin konkursu międzyklasowego pt. „Morcinek Dookoła Świata”
1. Każda z klas jest zobowiązana do prezentacji wybranego przez siebie kraju, w ostatnim tygodniu wylosowanego miesiąca.
2. Konkurs dla każdej klasy trwa 5 dni szkolnych pod rząd (w przypadku świąt i dni wolnych termin będzie przesówany o tydzień wstecz).
3. W każdy poszczególny dzień powinno się prezentować swój kraj w inny sposób.
.
1 Dzień
Dekoracja szkoły. Klasa dekoruje w miarę możliwości szkolne korytarze, głównie parter w stylu i klimacie danego kraju. Ważne aby dekoracje były już gotowe na ten dzień a nie dopiero rozpoczęte😉
2 Dzień
Klasa przygotowuje informacje na temat danego kraju, mogą one wisieć w korytarzach w formie plakatów. Informacje mogą dotyczyć różnych ciekawostek, tradycji, kultury i języka.
3 Dzień
Przekąski
Zaprezentowanie skromnych przekąsek charakterystycznych dla danego kraju. (poczęstunek na długiej przerwie)
4 Dzień
Przedstawienie
(max 20 minut na długiej przerwie. Może to być: taniec ludowy, piosenka, charakterystyczna scenka – pomysłowość będzie dodatkowo punktowana.
5 Dzień
Ocena komisji na forum uczniów (długa przerwa)

Przez cały tydzień trwania konkursu, dana klasa będzie zarządzać radiowęzłem, aby mieć możliwość puszczania muzyki w klimacie danego kraju. 😉

POWODZENIA!