Trzeci Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

08 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Katowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie do finału Trzeciego Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. W konkursie udział brało 8 uczniów z 6 szkół. Konkurs objęty jest patronatem Kuratorium Oświaty co finalistom 3 etapu daje możliwość zwolnienia z egzaminu zawodowego T.6.
Prestiż konkursu podkreśla skład jury: Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach – Pani Renata Habryka, wizytator odpowiedzialna za nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami z terenu Katowic w szczególności nad szkołami zawodowymi, Prezes Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości Pan Grzegorz Miketa oraz Pan Mieczysław Kucharski Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczo-Mistrzowskiej w zawodzie KUCHARZ, doświadczeni szefowie śląskich restauracji: Pan Dawid Pietrasz i Pan Dariusz Barański, oraz wylosowani nauczyciele szkół biorących udział w konkursie.

Wygrał Adam Wawrzos z Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu, drugie miejsce zajął Paweł Biedrzycki ze szkoły w Bytomiu, a trzecie…TAK, TAK! Patrycja Jarosz z naszej szkoły!!!!.
GRATULUJEMY!

zobacz fotorelację >>

foto: Wiktoria Pająk

E.R.