Wycieczka do zajezdni tramwajowej

11 maja w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali z klasy II eke odwiedzili zajezdnię tramwajową w Katowicach – Zawodziu. Czekało tu na nas wiele atrakcji. Po bardzo ciepłym przyjęciu nas przez pracowników firmy obejrzeliśmy prezentacje na temat historii komunikacji tramwajowej na Śląsku i poznaliśmy interesujące plany na najbliższą przyszłość. Później było jeszcze ciekawiej! Byliśmy w warsztacie naprawczym tramwajów – tu mogliśmy do kanału naprawczego i zobaczyć budowę podwozia tramwaju. Następnie w nowoczesnej, zautomatyzowanej myjni obserwowaliśmy mycie tramwaju, w rolę operatora myjni wcielił się Patryk Forajter. Na koniec prawdziwy hit! Każdy z nas pod okiem instruktora jazdy miał możliwość poprowadzenia tramwaju! Oczywiście wszyscy z tej możliwości skorzystaliśmy! Po zakończeniu kursu jazdy otrzymaliśmy miłe upominki – pendrive’y i długopisy z logo firmy Tramwaje Śląskie S.A. Bardzo dziękujemy pracownikom zajezdni za tak miłe przyjęcie nas i przygotowanie dla nas tylu wspaniałych i pouczających atrakcji.