Wizyta klasy 4eke1 w Śląskie Centrum Logistyki S.A. w Gliwicach

18 maja 4eke1 (porty i terminale) wybrała się do największego centrum logistycznego na Śląsku. Jechaliśmy autobusem, dwoma pociągami, szliśmy 2 km na piechotę, aż wreszcie dotarliśmy do ŚCL! Na jego terenie mieści się słynny port żeglugi śródlądowej, liczne magazyny, terminal kontenerowy i agencja celna. Od pracownika firmy usłyszeliśmy mnóstwo informacji na temat działalności portu i centrum logistycznego. A co najważniejsze mogliśmy z bliska obserwować pracę terminalu, w którym do przeładunku wykorzystuje się olbrzymie suwnice, wozy kontenerowe i inne urządzenia. Uwierzcie – ten widok robi wrażenie! Mogliśmy się też pochwalić naszą wiedzą zawodową i całkiem dobrze radziliśmy sobie z odpowiedziami na pytania. A później pełni nowej wiedzy i wrażeń wróciliśmy do Katowic 😉 (autobusem, pociągiem i pieszo).
/M.K./