Szczyt Klimatyczny w Katowicach

W Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 będzie miała miejsce Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (Szczyt Klimatyczny ) – COP 24 KATOWICE 2018.

W związku z tym wydarzeniem we współpracy z Fundacją Szczęśliwi bez cukru uczniowie naszej szkoły z  klasy IVeke uczestniczyli w warsztatach w namiocie klimatycznym Dobry Klimat na katowickim Rynku. Warsztaty prowadził prof. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Temat zajęć: „Czy Ziemi grozi katastrofa klimatyczna?”

Młodzież poznała przyczyny i skutki tego niepokojącego zjawiska. Dowiedzieliśmy się jak można ograniczyć ilość gazów cieplarniach zmieniając swoje codzienne nawyki. Podsumowaniem warsztatów były gry dydaktyczne. Wszyscy świetnie się bawili.

(więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym facebooku)

/B. Tkaczyk/