Słowo od dyrektorów katowickich szkół

­­­Dyrektorzy katowickich szkół jednoznacznie potępiają akt rosyjskiej agresji wobec, sąsiadującej z naszym krajem, Ukrainy. Militarna ingerencja wyraźnie przekracza granice wyznaczone przez suwerenne zasady demokratycznego państwa, Federacja Rosyjska pogwałciła integralność terytorialną Ukrainy.

W naszych szkołach kształcą się dzieci i młodzież ukraińska. Nie wszyscy dzisiaj wrócili…, nie wszyscy rozpoczęli lekcje po feryjnym, zimowym wypoczynku …

Znaleźli się w strefie permanentnego zagrożenia. Zostali tam, gdzie toczy się wojna, ze swoimi bliskimi i z nadzieją na lepszy czas, na powrót normalności i bezpieczeństwa.

Determinacja i walka o wolność społeczeństwa ukraińskiego wywołują w nas podziw i dają wyjątkową lekcję patriotyzmu całemu światu.

Drodzy Uczniowie, całym sercem jesteśmy z Wami i w pełni się z Wami solidaryzujemy. Kierujemy do Was wszystkie nasze najserdeczniejsze myśli i wyrazy wsparcia, równocześnie wyrażając nadzieję, że przyszłość przyniesie Ukrainie i całemu światu pokój.

Wracajcie, czekamy na Was.

Urszula Stacha – dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka

Aldona Skubiszewska – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2

Alina Marcinkowska – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego

Aneta  Łosiewicz – dyrektor Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych