Posadziliśmy drzewo

#hotelowytydzieńziemi2021
Dziękujemy za nominację Zespołowi Szkół – Gastronomicznych w Iwoniczu Zdroju. Uczniowska społeczność Zespołu Szkół Gastronomicznych w Katowicach przyjmuje wyzwanie!
Hotelowy Tydzień Ziemi – ma na celu promowanie proekologicznych postaw wśród młodzieży.
Na czym polega challenge?
Sadzimy drzewko i robimy relację. Następnie na stronie szkoły i Facebooku umieszczamy zdjęcie i notatkę o tym wydarzeniu. Kolejnym etapem jest nominacja 5 innych szkół.
W ramach akcji #hotelowytydzieńziemi2021 uczniowie Technikum nr 3 oraz Branżowej Szkoły I Stopnia posadzili drzewko Karagana syberyjska.
Pięknie kwitnące wiosną drzewko ma nam przypominać, że o Ziemię powinniśmy dbać każdego dnia. Dlatego też kolejnym etapem działań proekologicznych było założenie kącika z ziołami, które uczniowie klas gastronomicznych będa wykorzystywać, ucząc się sztuki gotowania.
Kontynuując akcję #hotelowytydzieńziemi2021 zapraszamy do podjęcia wyzwania kolejne szkoły. NOMINUJEMY:
  • Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich w Wiśle
  • Zespół Szkół Gastronomicznych w Częstochowie