W drodze do Hiszpanii…

Dzisiaj wystartowała do Walencji pierwsza grupa uczestników praktyk. Szczęśliwej podróży i wspaniałych wrażeń z pobytu w Hiszpanii!!!

Możecie im kibicować na profilu Hiszpańskie przygody Gastronomika >>

Jak wiecie, w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęliśmy działania w projekcie Wspólnie poszerzamy horyzonty zawodowe na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii. Dzięki niemu duża grupa uczniów będzie mogła odbyć praktyki zawodowe w Walencji. Tam poznają funkcjonowanie zakładów pracy związanych z ich specjalnością, a więc restauracji, barów, sklepów, magazynów itp.

Przed wakacjami wszyscy uczestnicy projektu, zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach z języka angielskiego i hiszpańskiego; odbyło się także spotkanie dotyczące przygotowania kulturowego. W maju i czerwcu na kilkudniowe staże wyjechali nauczyciele. Relację z ich pracy mogliście śledzić na profilu Hiszpańskie przygody Gastronomika >>.

Teraz, tuż przed wyjazdem wszyscy uczniowie brali udział w spotkaniu z pedagogiem oraz warsztatach merytorycznych.